Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Ataşehir’de ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ Oyunu

Ataşehir’de ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ Oyunu
13 Mayıs 2015 - 18:45 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

Ataşehir 6. Ataşehir Tiyatro Festivali ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ isimli oyun geçtiğimiz günlerde Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. 

Ödüllü olan bu oyun ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ 6. Ataşehir Tiyatro Festivali ile Ataşehirliler ile buluştu.

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” isimli oyun savaş döneminde Brecht tarafından yazılan anti-faşist bir oyundur. Aynı zamanda bu tiyatro oyunu içerisinde Hitler’in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Chicago’lu gangster Al Capone’un öyküsü örtüştürülerek sahneye aktarılmaktadır.

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” oyununun konusunda ise günübirlik çıkarlar adına iktidar ve sermaye sahiplerinin yasaları çiğneyerek işbirliği yaptığında; ülke siyasetinin, toplumsal düzenin onarılmaz ve geri dönülemez bir baskı rejimine dönüşebileceği gerçeği gözler önüne serilerek anlatılmaktadır.

“Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” oyununu sahneye koyan kişi Ümit Aydoğdu ve çevirisini yapan kişide Yücel Erten olmuştur.

Oyun içerisinde yer alan oyuncular arasında ise Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ ve Neslihan Arslan yer almıştır.

Tiyatro Oyunu içerisinde 8 oyuncu yaklaşık olarak 30 kişilik farklı ekibi canlandırarak güzel bir performans sağlamıştır. Oyun yaklaşık olarak iki saat boyunca devam etmiştir. Oyun içerisinde söylenen müzikler ise insan sesi ile seslendirilmiştir. Gelen seyirciler oyunu oldukça beğenmiş ve yüksek alkış tutulmuştur.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1998 bobcat manual
Canon imagerunner 3235 service manual
Java 6 illuminated solution manual
Lipitor 20 mg prezzo
1999 vauxhall astra workshop manual
Fringe script pdf
Lisinopril 10 mg ohne rezept
Ofloxin cena
F750 manual
Petrol hfv6 engine service manual
Code blocks gcc
Long shirt with jeans
Solution manual fundamentals of analog circuits
Land rover defender 2017 service manual
Dress jeans short
2016 actex p exam manual
Comprar danazol 100 mg
Renault safrane service manual
Sinemet compendium
Cumminspower dgfb manual