Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Ataşehir’de ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ Oyunu

Ataşehir’de ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ Oyunu
13 Mayıs 2015 - 18:45 'de eklendi ve 652 kez görüntülendi.

Ataşehir 6. Ataşehir Tiyatro Festivali ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ isimli oyun geçtiğimiz günlerde Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. 

Ödüllü olan bu oyun ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ 6. Ataşehir Tiyatro Festivali ile Ataşehirliler ile buluştu.

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” isimli oyun savaş döneminde Brecht tarafından yazılan anti-faşist bir oyundur. Aynı zamanda bu tiyatro oyunu içerisinde Hitler’in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Chicago’lu gangster Al Capone’un öyküsü örtüştürülerek sahneye aktarılmaktadır.

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” oyununun konusunda ise günübirlik çıkarlar adına iktidar ve sermaye sahiplerinin yasaları çiğneyerek işbirliği yaptığında; ülke siyasetinin, toplumsal düzenin onarılmaz ve geri dönülemez bir baskı rejimine dönüşebileceği gerçeği gözler önüne serilerek anlatılmaktadır.

“Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” oyununu sahneye koyan kişi Ümit Aydoğdu ve çevirisini yapan kişide Yücel Erten olmuştur.

Oyun içerisinde yer alan oyuncular arasında ise Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ ve Neslihan Arslan yer almıştır.

Tiyatro Oyunu içerisinde 8 oyuncu yaklaşık olarak 30 kişilik farklı ekibi canlandırarak güzel bir performans sağlamıştır. Oyun yaklaşık olarak iki saat boyunca devam etmiştir. Oyun içerisinde söylenen müzikler ise insan sesi ile seslendirilmiştir. Gelen seyirciler oyunu oldukça beğenmiş ve yüksek alkış tutulmuştur.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.