Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Ataşehir’in Gururu Dünya 3.sü Oldu!

Ataşehir’in Gururu Dünya 3.sü Oldu!
17 Temmuz 2014 - 21:17 'de eklendi ve 860 kez görüntülendi.

Özdemir Uzak Doğu Sporları Kulübü sporcusu Onur Altan, Dünya Taekwondo Şampiyonasında Dünya 3.sü oldu!

Tayvan’da Mart ayında yapılan ve Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen 10. Gençler Dünya Şampiyonası‘nda Ataşehirli Onur Altan Dünyada 3. oldu. Onur Altan 45 kg’da yarıştı. Turnuvada ilk 4 maçını kazandı ve yarı finale geldiğinde İranlı rakibine malesef yenildi fakat Dünya üçüncülüğünü kaptı.

Özdemir Uzak Doğu Sporları Kulübü Başkanı Bektaş Özdemir, Onur Altan hakkında şu yorumları yaptı. “Onur yüzümüzü güldürdü. Henüz çok genç bir sporcu, yolun başında sayılır. Onun için inanıyorum ki Onur’la daha çok müsabakalar kazanacağız ve gururlanacağız.  Gençler Dünya şampiyonasında ülke olarak 1 ikincilik 3 üçüncülük olmak üzere toplam 4 madalya aldık.” diyerek sevincini belirtti.

Özdemir Uzak Doğu Sporları Kulüp Başkanı Fehmi Özdemir ise “İnancın zaferi diyebilirim. İnandık ve çok çalıştık. Onur, Türkiye Şampiyonu olduğunda Dünya şampiyonasında da  inanarak müsabakalar yapması halinde derece alabileceğine inancım tamdı. Beni mahcup etmediği için çok mutluyum. Artık hedefimiz Olimpiyatlarda derece yapmak ve orada bayrağımızı göklere çektirip İstiklal Marşımızı okutmak.” diyerek duygulu sözlerini ifade etti.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.