Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Başkasının hattını kullanıyorsanız…

Başkasının hattını kullanıyorsanız…
31 Temmuz 2014 - 18:54 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

Eğer başkasının adına açılan bir cep telefonu hattını kullanıyorsanız 1 Ekim 2014 tarihine kadar kendi üzerinize kayıt ettirmelisiniz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yaptığı açıklamaya göre, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için başkasının adına kayıtlı Gsm hattını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından ek 1 yıl süre dolmadan kendi üzerlerine kayıt etmelerini söyledi.

Vatandaşlarımızın Gsm operatörlerine giderek abonelik sözleşmesini imzalayıp hattı kendi üzerlerine kayıt etmeleri gerektiğini aksi taktirde 1 Ekim 2014 itibari ile asıl hat sahibi olarak görünen kişilerin bu hatları kapattırabileceğini aktardı.

 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu vatandaşlarımızın haberi olmaksızın Gsm hattı açılmasını önlemek ve bu güne kadar bu şekilde açılan hatların asıl sahiplerine kaydedilmesini sağlamak için 2 Ocak 2013 tarihinden itibaren internet üzerinden Mobil Hat Sorgulama hizmeti başlatıldığını ifade etti.

Başkasının adı ile Gsm hattı alan bazı kişilerin bu hatları yasa dışı işler veya dolandırıcılık gibi bir takım işlerde kullanabiliyor bu nedenle asıl hat sahipleri zor durumda kalabiliyor. Gsm abonesi olmayan kişilerde e-Devlet üzerinden Mobil Hat Sorgulama hizmetinden sorgu yaparak kendi adlarına hat olup olmadığını sorgulayabilirler.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.