Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Emekliye Eşit Zam Yasalaşıyor mu?

Emekliye Eşit Zam Yasalaşıyor mu?
23 Ekim 2014 - 14:58 'de eklendi ve 832 kez görüntülendi.

Takvim gazetesinin haberine göre “EMEKLİYE EŞİT ZAM” yasa olarak geliyor mu? Eğer bu yasa çıkışı onaylanırsa emeklilerin tümü eşit koşullarda zam alacak.

Emeklilerin merakla beklediği ve gündeme gelen eşit zam yasa olarak gelecek mi? Eğer bu teklif yasalaşma yoluna giderse; emekli maaşına yapılan zam tüm emeklileri kapsayacak. Emekli maaş artışları, enflasyon rakamlarındaki artış ile sabit fiyatlarla gayri safi yurtiçi hasıla gelişme hızı toplamına göre hesaplanarak karar verilecek. En düşük dereceli devlet memuru maaşı işçi, bağkur ve memur emeklilerinden yüksek olmayacak.

Emekliler için kanunu gündeme getiren isim ise Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Rıza Yalçınkaya’dır. Ayrıca Yalçınkaya emeklilere ikramiye içinde adım atıyor.

Emekliye İkramiye

Eğer yapılan bu teklif yasalaşırsa emekli olan kişilere yıllık 2 defa dini bayramlar öncesinde tek maaş ikramiyesi verilecek. Ayrıca yıllık tek bir kez olmak üzere yakacak yardımı da bu teklifin içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda da maaşı yetmeyip çalışmak zorunda olan emeklilerinde maaşından Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) tarafından kesinti yapılamayacak.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.