Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

FETÖ’nün verdiği o fotoğraf pozunun şifresi çözüldü!

FETÖ’nün verdiği o fotoğraf pozunun şifresi çözüldü!
27 Kasım 2017 - 20:41 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.

FETÖ/PDY kurucusu ve lideri Fetullah Gülen’in Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne 15 Temmuz’un yıldönümünde verdiği söyleşisinde kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. İstihbarat birimlerine göre söz konusu fotoğrafta tam 3 adet  ‘mesaj’ var.

 
 FETÖ elebaşı Gülen’in 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın, örgüte şifreli mesajlar içerdiği tespit edildi. Habertürk gazetesinden Fevzi Çakır’ın haberine göre istihbarat birimleri, bu fotoğrafla ilgili çalışma yürüterek fotoğrafın şifrelerini çözdü. FETÖ’nün geçmişteki mesajları da dikkate alınarak çözümlenen şifrelerde, Gülen’in fotoğrafla 3 mesaj gönderdiği belirlendi.

AYYAKKABI İLE BATI’YA MESAJ

İstihbarat’a göre, FETÖ elebaşısı Gülen, İslami değerleri yok sayıp seccadeye ayakkabılarıyla basarak ABD ve Batı’ya “Radikal değiliz, kutsiyetlerimiz yok, şekilsel hususları dert etmiyoruz. Yükselen radikalizme karşı bizi kullanın” mesajını gönderdi. Fotoğrafta arkada kütüphane olmasının da “İlimliyiz, önceliğimiz ilim” mesajı iletmeyi hedefledği belirtildi.

örgüte ŞİİR İle mesaj

Geniş açı çekilen fotoğrafta odada olan televizyon ekranında, “Bizim için ümit oldunuz, şimdilerde şölen var bahçelerde, bahardan ses geliyor perde perde, aceleci acele edip dursun, beklenen mutluluk biraz ileride” ifadelerine yer verilmişti. Gülen’in bu sözler ile örgüt tabanındaki çözülmeleri önlemeyi ve mensuplarının itirafçı olmalarını engellemeyi hedefledği değerlendirildi. Umutsuzluğa düşen örgüt tabanına bu ifadelerle, “Deşifre olmayın, itirafçı olmayın, umutsuzluğa kapılmayın” mesajları gönderildiği kaydedildi. Gülen’in, ABD’nin en etkili gazetelerinden birine röportaj vererek tabanına ve kamuoyuna “ABD yanımızda, hâlâ güçlüyüz” mesajını iletmek  istediği anlaşıldı.

EKRANDAKİ RAKAMLA TARİH gösterİyor!

Televizyondaki 00.11 rakamının ise Gülen’in “seçilmişlik sendromundan” kaynaklanan bir saplantı olduğu değerlendiriliyor. Gülen’in, bununla kasım ayını işaret ettiği, örgüt tabanına, kasım ayında kurtulacakları mesajını ilettiği belirtiliyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminden itibaren sürekli yeni tarihler açıklayan örgütün, bu yöntemle mensuplarının motivasyonunu da diri tutmayı ve örgüt içi çözülmeleri engellemeyi hedeflediği ifade ediliyor

Etiketler :
escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.