Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Kulisleri sallayan iddia! Ali Babacan geri mi dönüyor?

Kulisleri sallayan iddia! Ali Babacan geri mi dönüyor?
27 Kasım 2017 - 20:43 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.

Ekonomiden sorumlu eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın hükümete geri döneceği iddia ediliyor. Haberlere göre kulislerde bu hafta kabine revizyonu yapılması bekleniyor.
Dünya Gazetesi’nden Canan Sakarya’nın haberine göre; 16 Nisan referandumunun arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı görevini üstlenmesiyle beraber gündeme gelen kabine değişikliği bir kez daha AK Parti kulislerini hareketlendirdi.
Habere göre, kabinedeki mini revizyon bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. En önemli değişikliğin ise ekonomi yönetiminde olacağı iddia ediliyor. Ekonomi yönetimi için AK Parti kulislerinde Ali Babacan’ın ismi tekrar geçiyor. Ayrıca doğrudan vatandaşa dönük önemli icracı bakanlıklarda da değişikliğe gidileceği dile getiriliyor.

Diğer yandan, Hükümet sözcülüğünde de yeni bir görevlendirmenin söylentiler arasında olduğu belirtiliyor. Kabine değişikliği, AK Parti kongresinin yapıldığı 21 Mayıs’tan bu yana kulislerde en çok konuşulan konu olurken, bu defa revizyona kesin gözüyle bakılıyor. Hükümetin sene sonuna kadar olan 180 günlük yol haritasını ortaya koyacağı eylem planı açıklanmadan önce kabinedeki revizyonun gerçekleştirileceği ve yola yeni isimlerle devam edileceği söyleniyor.

‘EN GENÇ BAKANDI’

AK Parti’nin kurucu üyelerinden biri olan Ali Babacan, 2002’de kurulan 58. Hükümette ekonomiden sorumlu devlet bakanı oldu. Kabinenin en genç bakanı olarak önemli bir görevi üstlenen Babacan, 2007 yılında Dışişleri Bakanlığı görevine getirildi. 2009 yılında Dışişleri Bakanlığı koltuğunu Ahmet Davutoğlu’na devredip bu kez Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak ekonominin dümenine geçti. 2 yıllık Dışişleri Bakanlığı dönemi dışında hep ekonominin başında oldu. Bütçe disiplini, Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılması, IMF’ye olan borçların sıfırlanması, para politikalarının belirlenmesinde Merkez Bankası’nın bağımsız bir enstrüman olarak kullanılması, başarılı uygulamaları olarak dikkat çekmişti.

Etiketler :
escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.