Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

MİT Eski Daire Başkanı Vefat Etti!

MİT Eski Daire Başkanı Vefat Etti!
14 Şubat 2015 - 16:30 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

81 yaşında olan ve 2 yıl önce geçirdiği felç yüzünden halen tedavi gören Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Eski Daire Başkanı Mahir Kaynak alınan bilgilere göre bugün hayatını kaybetti.

Bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybeden Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Eski Daire Başkanı Mahir Kaynak 81 yaşındaydı. Kaynak’ın cenazesi ise 16 Şubat Pazartesi günü öğle vaktinde kılınacak cenaze namazı ile Ataşehir Mimar Sinan Camisinden kaldırılacak. Cenaze namazı sonrası toprağa verilecek olan Eski Daire Başkanına Allah’tan Rahmet Diliyoruz!

Ataşehir‘de cenaze namazı düzenlenecek olan Mahir Kaynak‘ın sevenleri Ataşehir Mimar Sinan Camisine giderek cenaze namazına katılabilir.

MİT Eski Daire Başkanı Mahir Kaynak Kimdir ?

mahir kaynakMahir Kaynak 1934 yılında Gaziantep şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Mahir Kaynak‘ın başarılı kariyerinde istihbarat analizcisi, yazarlık ve Türk iktisatçısı unvanları bulunmaktadır. Kuleli Askeri Lisesi’ne 1948 yılında başlamış ve öğrenimini Harp Okulu’n da 1953 yılında bitirmiştir. Daha sonra 1967 yılında askerlikten ayrılan Mahir Kaynak İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde asistanlık yaparak hayatına devam etmiştir.

Daha sonra 1965 yılında doktorluğa yükseldi ve ardından 6 sene sonra yani 1971 yılında doçent olmuştur. Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ise o yıllarda girmiştir ve MİT‘ te ki görevinden 1980 yılında emekli olmuştur. Daha sonra ki yıllarda İktisat Profesörü oldu ve son olarak Gazi Üniversitesi’nden 1993 yılında tekrar emekliye ayrılmıştır. Mahir Kaynak  MİT teşkilatı tarafından ilk  deşifre edilmiş bir ajan olarak tarihe geçmiştir.

Bugün yani 14 Şubat 2015 sabah saatlerinde ise Mahir Kaynak evinde ebedi huzura kavuşmuştur.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.