Ataşehir Haberler – Son Dakika Haber

Yeni Güvenlik Paketi Açıklandı!

Yeni Güvenlik Paketi Açıklandı!
21 Ekim 2014 - 14:19 'de eklendi ve 736 kez görüntülendi.

Yeni güvenlik paketini açıklayan Ahmet Davutoğlu Bakanlar kurulunun görüşmesini açıkladı. Bu güvenlik paketinin hazırlanmasında ki neden ise Kobani destek eylemlerinde tam olarak 36 kişinin ölmesiydi.

SAHİL GÜVENLİK VE JANDARMA  İÇİŞLERİ’NE BAĞLI OLACAK!

Başbakan Ahmet Davutoğlu sözlerine “Bu çerçevede çok önemli bir adım atıyoruz, devrim” diyerek başladı ve jandarmanın sahil güvenliğin iç işlerine bağlı olacağını söyledi.

Demokratik sivil hayatın içerisinde yer alacak Jandarma artık özel kıyafet giyecek.

ATILAN MOLOTOFLAR ARTIK BOMBA SAYILACAK

Gösteri sırasında yüzünü kapatıp maske takanlar artık direk gözaltına alınacak ve atılan molotoflar yeni düzenleme ile bomba sayılacak. Polis şüpheli kişileri savcılık izni olmadan arayabilecek. Ahmet Davutoğlu açıklama “İngiltere’de molotof kokteyli suçtur. Patlayıcı madde bulundurmak 2 yıl suça karşılık gelir. ABD’de bunu satan, üreten, taşıyan kişi 4 yıl ve 2 milyon dolarla cezalandırılır. ABD’nin bazı eyaletlerinde bomba olarak görülmüştür. İngiltere’de molotof kokteyli kullanan PKK sempatizanı 4 kadına 19 yıl hapis cezası verildi. Bakın demokratik ülkelerdeki kurallar diyenlere şimdi bu ülkelere baksınlar.” diyerek sözlerine devam etti.

“Suç işleyenin de, işlediği suç da yanına kâr kalmamalı. Aksi takdirde insanları suça teşvik etmiş oluruz” diyerek sözlerine son verdi.

escort istanbul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.